Cena jízdního kola

Ano, všichni mají potřebu se hýbat, dopravit se někam rychleji než pěšky a dokonce ne vždy s nižší námahou. Někdy je to o tom, být jiní, cítit ten vítr, co sviští kolem nebo naopak být na kole s ostatními.

Na každý účel je vhodné určité kolo. Jak ale mohu nakouknout za hranici možností, když mám kolo tak akorát na cestu na zahradu. 10 minut za kopcem má známý zahradu, je tam krásná krajina, je tam...

Na lepším kole na svoji zahradu dojedu, ale dojedu i na zahradu známého, atd.

Kolik tedy mám za kolo zaplatit?

Pokud mám koruny a chci kvalitní jízdu a delší životnost, rozhodně si tuto otázku musím položit. U drtivé většiny kol platí, čím dražší, tím kvalitnější.

Co znamená kvalitnější? Řadí lépe, brzdí lépe, lépe tlumí nerovnosti, lépe přenáší energii do pohybu vpřed, šlape jak hodinky, je lehčí, lépe se udržuje a samozřejmě ta kvalita vydrží déle.

Určitě pocítím větší rozdíl v jízdě mezi koly za 10.000 Kč a za 50.000 Kč než mezi koly za 50.000 Kč a za 90.000 Kč.

Profi závodní stroje překračují hranici 200.000 Kč, kde se hraje o gramy a technické novinky včetně nadčasového materiálu.

V cenové kategorii od 40.000, tzn. v kategorii výkonostních cyklistů je trendem, jezdit na karbonovém rámu, který má oproti rámu z hliníkové slitiny lepší vlastnosti a nižší hmotnost, ale je dražší.

Hliníkové slitiny a karbon se vyznačují velkou pevností a nízkou váhou, karbonové navíc tlumením nerovností a vibrací, i únava materiálu je pomalejší. Karbonové rámy mají proto předurčeno pomalejší stárnutí a delší životnost. Servisovat poškození karbonového rámu ale není jednoduché a není rám jako rám. Technika pletení uhlíkových vláken a jejich spojení dokáže cíleně ovlivnit vlastnosti rámu.

Ocelové rámy jako před lety už jsou vidět jen na levných kolech. Samozřejmě se používají u dětských kol, a proto není divu, že dětská kola váží i více než závodní speciály. Děti potom tahají i polovičku vlastní váhy a záliba ke kolu je fuč.

A zpět na začátek, za karbonový rám (za nižší hmotnost a pohodlnější jízdu) dáte přibližně 2x více než za dobrý hliníkový, za špičkový karbonový rám i 10x více.

Silniční kola

si cyklista pořizuje, protože chce najíždět kilometry po silnici, delší vzdálenosti v řádu od desítek kilometrů za vyjížďku nebo trénink. Silniční kola by se neměla cenově pohybovat pod 20.000 Kč. Závodit, tzn. i trénovat a najíždět nad 1000 km měsíčně se dá, pokud si koupíte silniční kola od 50.000 Kč.

Horská kola

s odpruženou přední vidlicí jsou technicky méně komplikovaná než kola s odpruženou i zadní stavbou a cena je proto nižší.

Nakoukněte za hranici a i na zahradu zvolte horská kola od hranice 15.000 Kč a výše. Pro příležitostné, ale pravidelné vyjížďky volte horská kola od 25.000 Kč a pro výkonostní cyklistiku horská kola od 45.000 Kč. Na závodění opět potřebujete najíždět kilometry a při závodu kolo moc nešetřit. Aby toto zatížení kolo vydrželo, vybírejte od úrovně nad 50.000 Kč.

Za dobře fungující kolo s odpruženou i zadní stavbou stejné kvality si připravte v průměru o 10.000 Kč a vice.

Trekkingová/crossová/fitness kola

jsou vhodná k jízdě na zahradu, do práce, do školy i na delší cesty především po tvrdším povrchu. Pro občasné jízdy volte kola nad hranicí 10.000 Kč a pro pravidelné využití i kolem 30.000 Kč.

Elektrokola

jsou zvláštní kapitolou, protože využívají nejen vlastní energie jezdce, ale i motoru poháněnému elektřinou v baterce, kterou si vozíte s sebou. Zájem o tato kola roste geometrickou řadou. Je to způsobeno vylepšenými vlastnostmi pohonu, především nižší váhou a delší výdrží baterie. Kromě kvalitnějších komponentů klasických rozdíl ceny ovlivňuje i baterie a motor.

Elektrokola na hranici 25.000 Kč jsou spíše přítěží s častým servisem, protože kola jsou využívána nejen na delší vyjížďky, ale především na pravidelné jízdy do práce nebo do školy. Kolo, které Vám přinese spolehlivost a delší dobu mezi servisními prohlídkami začíná na 50.000 Kč.