Dětská kola a jaké vybrat

Výška dítěte Průměr kola
90 - 105 cm 12"
100 - 115 cm 14"
110 - 125 cm 16"
120 - 135 cm 18"
130 - 145 cm 20"
140 - 155 cm 24"

Dětská kola - odrážedlo

Tato dětská kola jsou určena pro nejmenší. Pro ty, kteří na kole ještě nejezdili, a je potřeba, aby se naučili rovnováze. Dítě dosahuje oběma nohama na zem a odráží se. Stále zvyšuje vzdálenost mezi jednotlivými odstrčeními, a to až do doby, kdy má rovnováhu pod kontrolou. Osvojení si jízdy na kole je potom velmi rychlé. I když mají některá odrážedla ruční brzdu, raději neustále dítě při jízdě jistěte a nenechávejte bez dozoru.

Dětská kola - 12“ kolo

Tato dětská kola jsou určena pro děti do velikosti 105 cm. Dětská kola tohoto druhu bývají stejné velikosti jako odrážedla. Mají jednu rychlost a je možné na ně připevnit balanční kolečka. Začínejte jezdit s výškou sedla tak, aby dítě dosáhlo oběma nohama na zem, postupně sedlo zvyšujte.

Dětská kola - 14“ kolo

Tato dětská kola jsou určena pro děti do velikosti 115 cm. Mívají jednu rychlost a je možné na tato dětská kola připevnit balanční kolečka. Pokud začínáte, začínejte jezdit s výškou sedla tak, aby dítě dosáhlo oběma nohama na zem, postupně sedlo zvyšujte.

Dětská kola - 16“ kolo

Tato dětská kola jsou určena pro děti do velikosti 125 cm. Dětská kola tohoto druhu už zcela běžně mívají možnost řazení až na 6 převodů. Pokud začínáte, začínejte jezdit s výškou sedla tak, aby dítě dosáhlo oběma nohama na zem, postupně sedlo zvyšujte.

Dětská kola - 18“ kolo

Tato dětská kola jsou určena pro děti do velikosti 135 cm. Dětská kola tohoto druhu už zcela běžně mívají možnost řazení až na 6 převodů. Pokud začínáte, začínejte jezdit s výškou sedla tak, aby dítě dosáhlo oběma nohama na zem, postupně sedlo zvyšujte.

Dětská kola - 20“ kolo

Tato dětská kola jsou určena pro děti do velikosti 145 cm. Dětská kola tohoto druhu už zcela běžně mívají možnost řazení až na 6 převodů a dokonce i odpruženou vidlici. Pokud začínáte, začínejte jezdit s výškou sedla tak, aby dítě dosáhlo oběma nohama na zem, postupně sedlo zvyšujte.

Dětská kola - 24“ kolo

Tato dětská kola jsou určena pro děti do velikosti 155 cm. Dětská kola tohoto druhu už zcela běžně mívají možnost řazení i na 21 převodů