Kdo je FOCUS

 

1991

Cyklistika se mění: horská kola jsou novým boomem v Evropě a po celém světě.

1992

Zrodila se myšlenka FOCUS. Trojnásobný mistr světa v cyklokrosu Mike Kluge zakládá společnost s touhou být v centru (FOCUS) rozvoje cyklistiky.

1993

Mike Kluge je německým mistrem a finalista World Champion na FOCUS kole. Spolu s Derby Cycle, výrobcem jízdních kol Werke, začíná Kluge rozvíjet modelovou řadu FOCUS.

1994

První výrobní řada se skládá z šesti modelů horských kol v osmi variantách, vše postaveno a prodáno v poměru cena/výkon.

1995

FOCUS rozšiřuje svou produktovou řadu, se stěhovat do oblasti turistiky. Kluge řídí první německý profesionální tým horských kol.

1996

Kluge jede FOCUS Raven na olympijských hrách v Atlantě.

1997

Jörg Arenz, dnes brand manažer FOCUS, se stává němčina cyklokros mistr na kole FOCUS.

1998

Arenz přebírá řízení produktů a FOCUS rozšiřuje svoji závodní řadu.

2005

Hanka Kupfernagel se stává mistrem světa v cyklokrosu na kole FOCUS Mares.

2006

Výroba prvních karbonových rámů FOCUS, které se rychle stávají populární mezi profíky i rekreačními jezdci.

2007

Kupfernagel vyhrává titul mistra světa v časovce jednotlivců.

2008

Spolupráce s Andreasem Waltrem na časovkářském speciálu. FOCUS nabízí nejrychlejší časovkářské kolo na světě a rozšiřuje se do oblasti triatlonu. Jezdci na kolech FOCUS získávají čtyři tituly na německém mistrovství v cyclokrosu (junioři, ženy, 23, elita)

2009

FOCUS spolupracuje s Teamem Milram, který jezdí Focus kola na nejvýznamnějších světových cyklistických závodech. FOCUS začíná celoevropskou reklamní kampaň na Eurosportu. FOCUS buduje dceřinou společnost ve Spojených státech.

2010

FOCUS je partnerem profesionální stáje Katusha a tím zastoupen ve World Tour. V segmentu MTB FOCUS představuje novou generaci karbonových rámů FOCUS FSL. Markus Schulte-Lünzum (tým FOCUS M.I.G.) se stává německým šampionem v kategorii do 23 let XC-MTB.

2011

FOCUS je partnerem profesionální stáje Katusha a tím zastoupen ve World Tour. V segmentu MTB FOCUS představuje novou generaci karbonových rámů FOCUS FSL. Markus Schulte-Lünzum (tým FOCUS M.I.G.) se stává německým šampionem v kategorii do 23 let XC-MTB.

2012

FOCUS kola se prodávají ve více než 60 zemích světa. FOCUS sponzoruje italský ProContinental tým Acqua & Sapone. Představuje první celokarbonový 29R FOCUS Carbon a tím i top model v segmentu MTB s novým standardem velikosti ráfku 29". Jeremy Powers (Rafa FOCUS) navazuje na dědictví FOCUS zakladatel Mike Kluge a stane se mistrem USA cyklokrosu.

2013

FOCUS je partnerem profesionální stáje AG2R LA MONDIALE a Acqua & Sapone