Servis kol

Už jste potkali někoho, kdo koupil kolo v potravinách? Šel do supermarketu pro maso, mléko, vajíčka a rohlíky. Vedle stálo kolo za babku, tak ho koupil a po první vyjížďce musel rovnou navštívit servis kol? My ano. A to byl ten rozumnější, protože jiným od té zkušenosti kolo rezne na balkoně.

Horská kola, silniční kola a další kola za nízkou cenu

Takových případů je mnoho a vychází z neznalosti zákazníka, který vidí na oko dobrou koupi. V čem je ten problém? Bývají to problémy dva. Jeden je ten, že levná kola (ať už se jedná o horská kola, silniční kola, dětská kola či jiná), i když na první pohled vypadají pěkně jako kvalitní kola, bývají kvalitou tak špatná, že správné nastavení a naštelování funkčnosti není v technických možnostech součástek.

Spokojenost s výběrem kola

Taková kola ve specializovaných obchodech těžko budete hledat, protože každý majitel specializovaného obchodu chce, aby od něj vyjížděla kola pouze v perfektním stavu a zákazník byl spokojený. Tím jsou myšlena samozřejmě nejen horská kola a silniční kola, ale také nejrůznější dětská kola, dámská kola i pánská kola.

Seřízení kola

Druhý háček je v tom, že kolo je z fabriky dopraveno k prodejci v krabici, částečně rozloženo, aby se do krabice lépe vešlo a nezabralo příliš místa. S tímto problémem se můžete často setkat u jakéhokoli druhu kola - jedná se mimo jiné o horská kola, silniční kola, tregingová kola a další. Kdo ho asi složí a pošteluje, než ho postaví vedle stojanu s čokoládami? Není výjimkou, že vidíte vystavená kola s řídítky nakřivo, brzdy nedoléhají správně na ráfek, vidlice je namontována obraceně apod.

Nejčastějšími dodělávkami u nového kola bývá:

  • seřízení řazení
  • seřízení brzd
  • centrování kol
  • dotažení všech šroubů

Ano, horská kola, silniční kola i jakákoli další se prodávají ze speciálních prodejen také v krabici a jsou posílána klientovi přepravcem. To se děje i v našem e-shopu a kamenném obchodě, ale… U nás každé kolo, které postavíme (smontujeme z krabice), projde tzv. laboratorním seřízením na montážním stojanu a následně reálně vyzkoušíme testovací jízdou po hale v lehké zátěži. Tím se přesvědčíme, že řazení i brzdy jsou maximálně funkční, hlavové složení je optimálně nastaveno a vše funguje jak má. Poté je kolo vystaveno v obchodě nebo je po vyjmutí předního, někdy i zadního kola, vyjmutí sedla se sedlovou rourou, vytočení pedálů a otočením řídítek vráceno zpět do krabice a odesíláno klientovi domů. Kdo chce, může si kolo u nás vyzvednou, nebo po domluvě kolo zavezeme osobně na určenou adresu sami.

Doporučení pro koupi kola

Takže, ano, kupte kolo klidně v e-shopu, ale vyžadujte jeho předešlé seřízení. Nezapomeňte se zeptat, co vše budete muset doma doladit. Na kola od nás v drtivé většině případů potřebujete pouze matkový klíč číslo 15 a imbusový klíč číslo 4 nebo 5.

Bez zkušeností, fortelu a speciálního nářadí je nemožné některá vyladění kola provést doma.

V případě zájmu můžete využít náš servis kol.